XI Międzynarodowy Salon
Fotografii Artystycznej Lekarzy

PhotoArtMedica 2023

SALON SŁAWY

PhotoArtMedica GRAND PRIX 2014

Dr Łukasz Kulak - Libiąż

Dr Łukasz Kulak - Libiąż
kardiolog

PhotoArtMedica 2013 – Photoclub RP Silver Medal
PhotoArtMedica 2015 – FIAP Honorary Medal, PhotoArtMedica Honorable Mention
PhotoArtMedica 2016 - PhotoArtMedica Honorable Mention
PhotoArtMedica 2017 - Photoclub RP Silver Medal
PhotoArtMedica 2019 - PhotoArtMedica Honorable Mention
PhotoArtMedica 2020 - PhotoArtMedica Honorable Mention

Jestem kardiologiem na Oddziale Kardiologicznym szpitala w Chrzanowie.
Z zawodem lekarza łączę zamiłowanie do fotografii. Fotografika to dla mnie rodzaj odskoczni, jeden z wentyli bezpieczeństwa, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Największą przyjemność sprawia mi fotografowanie rodziny, bliskich, a także przyrody, w tym szczególnie roślin. W ostatnich latach moją pasją stała się fotografia medyczna będąca próbą zmierzenia się z jednym z najtrudniejszych doświadczeń człowieka – chorobą i cierpieniem oraz walką o ludzkie życie. Sukcesem fotograficznym w tej dziedzinie okazało się wydanie albumu Światło w medycynie, w którym moim obrazom z sali operacyjnej towarzyszą niezwykłe i ponadczasowe myśli o etyce lekarskiej doktora Władysława Biegańskiego. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Buffi przy wsparciu i emocjonalnym zaangażowaniu autora wstępu profesora Mariana Zembali. Zbiór myśli doktora Biegańskiego jest swoistym lekarskim rachunkiem sumienia, a jego przesłanie nabiera szczególnego znaczenia w chaosie współczesnego świata.
Przełomem w mojej twórczości fotograficznej był udział oraz sukcesy w salonach PhotoArtMedica organizowanych przez Krzysztofa Muskalskiego. Fotografie są swoistymi kluczami do szufladek pamięci, a im są starsze tym większej nabierają wartości. Być może obrazy, które utrwalamy, będą w przyszłości powodem do wzruszeń, radości i przywołają wspomnienia oraz pełne emocji skojarzenia. 

ZAPRASZAMY

REGULAMIN

OPŁATY

Adres

Okręgowa Izba Lekarska
w Częstochowie
PhotoArtMedica 2020
ul. gen. J. Zajączka 5
42-202 Częstochowa
Polska

Dane kontaktowe

Email: pam@photoartmedica.com                    
Telefon: +48 34 3681888                    
Fax: +48 34 3681888 (0)

Website Software