XII Międzynarodowy Salon
Fotografii Artystycznej Lekarzy

PhotoArtMedica 2024

ZAPRASZAMY

REGULAMIN

OPŁATY

PRZEŚLIJ ZDJĘCIA

SALON SŁAWY

PhotoArtMedica GRAND PRIX 2013

Dr hab. n. med. Maciej Wójcik - Lublin

Dr hab. n. med. Maciej Wójcik - Lublin
kardiolog

PhotoArtMedica 2014 – PhotoArtMedica Gold Medal
PhotoArtMedica 2015 – Photoclub RP Gold Medal
PhotoArtMedica 2016 – Photoclub RP Bronze Medal
PhotoArtMedica 2017 – PhotoArtMedica Honorable Mention
PhotoArtMedica 2018 – PhotoArtMedica Gold Medal
PhotoArtMedica 2020 - PhotoArtMedica Gold Medal
PhotoArtMedica 2022 – PhotoArtMedica Honorable Mention

Maciej Wójcik z wykształcenia i zamiłowania jest kardiologiem i elektrofizjologiem klinicznym. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na ablacji (inwazyjnym leczeniu) złożonych arytmii serca.
Swoja przygodę z fotografią rozpoczął w szkole średniej jako samouk. W ówczesnych latach 80-tych odkrył magię pracy we własnej prowizorycznej ciemni fotograficznej. Z biegiem lat przeszedł na aparat średnioformatowy a po chwilowym “zachwycie” fotografią cyfrową ponownie powrócił do klasycznej fotografii analogowej na błonie światłoczułe. Obecnie fotografuje przy użyciu starych klasycznych aparatów fotograficznych, w tym wielkoformatowych.
Zarówno kariera zawodowa jak i miłość do fotografii zaprowadziły go do ciekawych miejsc na świecie. Fundamentem jego twórczości jest połączenie fotografii krajobrazowej i podróżniczej.
PhotoArtMedica 2013 był pierwszym konkursem, na którym zaprezentował swoje prace, zdobywając wówczas Grand Prix. W kolejnych latach był laureatem kolejnych prestiżowych konkursów fotograficznych, w tym m.in. International Photography Awards Film (Analog / Film Photographer Of the Year 2019), IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Lekarzy i Studentów Medycyny (Grad Prix), International Color Awards, Monovisions Photography Awards, Fine Art Photography Awards, Black & White Spiders Awards, Monochrome Photography Awards, Chromatic Awards, International Color Photography Contest i konkursów pod patronatem FIAP. Jego prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych. 

Adres

Okręgowa Izba Lekarska
w Częstochowie
PhotoArtMedica 2024
ul. gen. J. Zajączka 5
42-202 Częstochowa
Polska

Dane kontaktowe

Email: pam@photoartmedica.com                    
Telefon: +48 34 3681888                    
Fax: +48 34 3681888 (0)

Free AI Website Creator